Haber

İnce’den Kılıçdaroğlu’na: Yargıtay’a göndereceği isim cumhurbaşkanı yardımcısı

Seçimlere sayılı günler kalırken, muhalefet cephesinde CHP ile Vatan Partisi arasındaki gerilim doruk noktasına ulaştı. Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde bir başka aday olan Muharrem İnce’yi ziyaret etmişti. İnce kendisine herhangi bir teklif yapılmadığını açıklarken, CHP cephesi tarih vererek görüşmelerin yapıldığını ancak bir sonuç alınamadığını söyledi. Ardından tekliflerin çok geç yapıldığını söyleyen İnce, “Artık çok geç” dedi.

“TEKLİF ARKADAŞLARIN ALIŞVERİŞ YAPARKEN GÖRMESİ İÇİN YAPILMIŞTIR”

Muharrem İnce, katıldığı bir televizyon programında yaşanan son gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Kendisine yapılan teklifi “Arkadaşlar alışveriş yaparken görsün” şeklinde anlatan İnce, teklifin çok geç kalınarak sadece gösteriş amaçlı yapıldığını söyledi.

“AMAÇ UZLAŞTIRMAK DEĞİL, YIKMAKTIR”

Amaçlarının uzlaşma ve müzakere olmadığını savunan İnce, görüşmede sarsıntı bölgesi, troller ve seçim güvenliğinin ele alındığını söyledi.

“YÜCE DİVAN’A GÖNDERECEĞİM SÖYLEDİĞİ KİŞİ, O’NUN YARDIMCISIDIR”

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecke Parti Genel Başkanı Ahmet Davuğlu hakkında da konuşan İnce, “‘Yargıtay’a göndereceğim’ dediği Babacan’ı, ‘en şerefsiz bakan’ dediği Davutoğlu’nu milletvekili çıkarıyor. Başkan yardımcısı. Bana bir teklifte bulunuyormuş gibi yapıyor.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu